Na szaro, Społeczeństwo

Jak skutecznie popełnić samobójstwo

Masz dość? Nie wiesz jak?

Zastanawiasz się nad tym jak się zabić, ale chciałbyś bezboleśnie, łatwo, skutecznie? Wydaje Ci się, że jedyną receptą na Twoje problemy jest śmierć?

Być może jesteś jedną z tych kilku TYSIĘCY osób, które co miesiąc szukają w Googlach recepty na bezbolesne samobójstwo. Tak, to są tysiące osób. Sprawdzone info. Nie jesteś sam.  Chcesz już zamknąć kartę z tym tekstem? Poczekaj moment. Bardzo możliwe, że nie jesteś stałym czytelnikiem tego bloga i nie wiesz o tym, że akurat o tym temacie mogę coś powiedzieć. Przyznaję- nigdy nie szukałam w necie przepisu na śmierć. Ale nie raz miałam tak bardzo dość, że wydawało mi się, że jedyną metodą na rozwiązanie problemów jest odebranie sobie życia. I nigdy tego nie zrobiłam, nawet nie próbowałam. Nie chciałam. Wiesz czemu?

Bo to rozwiązanie ostateczne. Koniec meczu. Koniec filmu. Koniec wszystkiego. Może jest Ci teraz tak źle, że nie widzisz sensu walki. Może znalazłeś się w patowej sytuacji. Może teraz, w tej chwili uważasz, że zabić się to jedyne, co możesz dla siebie zrobić. Zastanów się. Jeśli popełnisz samobójstwo, to już nigdy się nie dowiesz co mogłoby być dalej. Zamkniesz temat ostatecznie.

A może nie warto? Może jutro spotka Cię coś, co odmieni Twoje życie radykalnie? Może wygrasz w totka, może spotkasz na swojej drodze kogoś, kto Ci pomoże, może dostaniesz spadek, może zadzwonią do Ciebie w sprawie pracy, może ten jedyny czy ta jedyna odezwie się i powie, że Cię kocha? Życie jest zaskakujące. Życie też przedziwnie plecie swój scenariusz na każdego z nas. Samobójstwo jest czymś, co nie daje szansy na nic. Jest najłatwiejszym i najgorszym z możliwych rozwiązań.

Śmiejesz się pod nosem i myślisz „taaa, jasne, mnie nie spotka już nic dobrego… Pieprzysz Maleńka, nie wiesz w jakim bagnie jestem”. Tak, masz rację- nie wiem. I zdaję sobie sprawę z tego, że nie ma uniwersalnej recepty na rozwiązanie problemów, które pchają ludzi do odebrania sobie życia. Tak samo, jak zdaje sobie sprawę z tego, że nic o Tobie nie wiem, a nie ma też uniwersalnej metody na wsparcie. Ludzie mają różne charaktery i różnie się do nich dociera. Wiem tylko, że jesteś zbyt mądry i fajny na to by się zabić. Wrażliwi ludzie są mądrzy. A przez tę wrażliwość są też fajni. Masz teraz kłopoty, ale uwierz mi- nie jesteś sam.

Wydaje Ci się, że nie masz przyjaciół, że jesteś sam, że nikt Cię nie zrozumie? Proszę Cię, zanim podejmiesz jakieś ostateczne decyzje, to chociaż spróbuj skorzystać z tych opcji. Kto wie? Może pomogą.

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Mecz trwa dopóki piłka jest w grze.

Info dla innych blogerów/informacja o akcji: [KLIK]

 

Standard